cyber.jpglogo_wosp.png00121.jpgprzycisk_prawa_strona/bip2.pngprzycisk_prawa_strona/fb_icon_325x325.png
Ta strona internetowa wykorzystuje funkcjonalne pliki cookie i anonimowe technologie śledzenia, aby pomóc w nawigacji i ulepszaniu naszych usług marketingowych. Zaakceptuj lub odrzucić zapisanie funkcjonalnych plików cookie, wybierając jedną z opcji. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.

Wyjazd do opery „Traviata”

09.01.2025

„TRAVIATA”

 

Spektakl - 9 stycznia 2025, godz. 19.00

Zapisy w sekretariacie Ośrodka Kultury tel.: 514 429 374

Zbiórka o godzinie 17:00 na parkingu przy NETTO w Środzie Wlkp.

Koszt biletu 100 zł w cenie - bilet wstępu oraz transport.

 

opera w IV aktach

Uwielbiana przez męską części paryskiej socjety kurtyzana Violetta Valéry, choć początkowo odrzuca zaloty młodego Alfreda Germonta, z czasem uświadamia sobie, że tylko z nim zazna prawdziwego szczęścia. Zakochani, nie zważając na wywołany skandal, wyjeżdżają z Paryża, by w wiejskim majątku wieść idylliczny żywot. Sielankę – jak to często bywa – niweczy rosnąca sterta zaległych rachunków, choroba oraz powinności rodzinne. Violetta nie ma wyboru: chcąc chronić ukochanego Alfreda, powraca do Paryża i dawnego życia. Czy Alfred pozna prawdziwą przyczynę odejścia Violetty? Czy kiedykolwiek będą razem? Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla uczucia?

Jest w „Traviacie” wszystko, co poruszy nawet najbardziej zatwardziałe serca. Moc wielkiej namiętności, gotowość do poświęcenia, tragiczny wybór i piękna muzyka. Z opowieści o Damie kameliowej ulubiony librecista Verdiego – Francesco Maria Piave – utkał operowy romans wszech czasów. Sam kompozytor pytany, którą ze swoich oper ceni najbardziej odpowiadał bez wahania, że jako zawodowiec wybiera „Rigoletto”, jako amator – „Traviatę”. Muzyczna wyobraźnia kompozytora i lekkie pióro librecisty nie zdałyby się na nic, gdyby nie odtwórczyni roli Violetty, która musi wykazać się nie tylko znakomitym przygotowaniem wokalnym, ale i doskonałym aktorstwem. 

Mamy nadzieję, że zarówno kompozytor, jak i amator (od łac. amo – kochać) będą zadowoleni, kiedy dotrze do nich przejmująca aria „É strano”. 

Nasi partnerzy

nasi_partnerzy/partnerzy_1.jpg

nasi_partnerzy/partnerzy_2.jpg